HUMAN RIGHTS WATCH: ГРУЗИНСЬКІ СИЛОВИКИ КАТУВАЛИ ПРОТЕСТУВАЛЬНИКІВ
Міжнародна правозахисна організація вимагає від влади Грузії провести розслідування та покарати винних у насильстві над мирними протестувальниками. Кривавий режим Іванішвілі тільки за допомогою жорсткого розгону акцій, затримання протестувальників та знущання з людей у в’язницях залишається при владі. Цим нелюдам місце на лаві підсудних Міжнародного трибуналу!
Міжнародна правозахисна організація HRW (Human Rights Watch) опублікувала звіт «Грузія: Жорстоке поліцейське насильство проти протестувальників», в якому вимагала від влади Грузії негайного, ефективного розслідування та покарання винних у жорстокому насильстві поліції проти протестувальників у Грузії. В ньому зокрема йдеться про те, що поліція та інші сили безпеки застосували жорстоке насильство проти переважно мирних демонстрантів у парламенту Грузії. Наголошується, що проти них співробітники МВС здійснювали «каральні заходи».
«Під час широкомасштабних і явно каральних акцій сили безпеки переслідували, жорстоко затримували та били протестувальників. Поліцейські також піддавали їх тортурам та іншим видам жорстокого поводження в поліцейських фургонах та поліцейських дільницях», — зазначає HRW.
Зазначається, що в ході роботи над доповіддю правозахисники поговорили з десятком постраждалих від поліцейського насильства, які розповіли, що отримали травми голови — струс мозку, а також множинні переломи носа, лицьових кісток, ребер та кінцівок, подряпини та синці по всьому тілу. У доповіді йдеться про те, що поліцейські використовували захисні засоби, чорні маски та не мали розпізнавальних знаків. Тим часом влада звинуватила сотні протестувальників у дрібному правопорушенні (непідкоренні поліції) і переслідувала їх у ході «неспішних судових процесів, не зробивши при цьому ефективних кроків для розгляду серйозних звинувачень у жорстокому поводженні».
- Рівень насильства влади щодо переважно мирних демонстрантів шокує, є кричущою відплатою і порушує внутрішні закони Грузії та міжнародні норми, – заявив Х’ю Вільямсон, директор Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії. – Масштаби жорстокого поводження поліції з демонстрантами та нездатність грузинської влади притягнути їх до відповідальності за це вказують на те, що вони або санкціонували насильство, або потурали йому.
У доповіді правозахисників йдеться про те, що «масові загальнонаціональні протести» спалахнули в Грузії після того, як 28 листопада «правляча партія прийняла рішення відмовитися від процесу вступу Грузії до ЄС»
За даними місцевих моніторингових груп, з 28 листопада влада заарештувала понад 460 демонстрантів, більшості з яких пред’явлено адміністративні звинувачення, а приблизно 30 — кримінальні. щонайменше 80 із них знадобилася госпіталізація.
Джерело: sovanews.tv