ВСТАВАЙ, САКАРТВЕЛО!
На останніх парламентських виборах, що відбулися у Грузії 26 жовтня, у грузинського народу вкрали мрію на європейське майбутнє. Ба більше – на саму Незалежність. За іронією долі, зробила це проросійська партія саме з назвою «Грузинська мрія», як зараз перебуває при владі. А точніше, Кремль руками своїх посіпак. Росія країни, які вважає своїми колоніями, просто так не відпускає.
За даними Центральної виборчої комісії Грузії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів. Тимчасом опозиційні партії сумарно набирають майже 38% голосів: «Коаліція за зміни» — 11,03%, «Єдність — Національний рух» — 10,16%; «Сильна Грузія» — 8,81%; «Гахарія — за Грузію» — 7,77%. Хоча незалежні екзит-поли показували сумарну більшість голосів, набрану опозиційними партіями.
За кількістю фальсифікацій ці вибори перевершили, навіть, минулі у 2020-му, коли та ж проросійська партія одіозного Бідзіни Іванішвілі дорвалася до влади. Опозиційні політики тоді не спромоглися до серйозного опору, а західні еліти пішли на домовленості з новою грузинською владою, заплющивши очі на розтоптану демократію.
Про велику кількість порушень заявили всі спостерігачі. Зокрема, міжнародна місія ENEMO зазначила, що вибори у Грузії проходили «в поляризованому та обмежувальному середовищі, що підривало інклюзивність, прозорість і чесність, що суттєво поставило під загрозу демократичну цілісність виборчого процесу». Крім того, спостерігачі ENEMO висловили занепокоєння щодо «незалежності та неупередженості ЦВК». Навіть ОБСЄ, яку часто критикують за дуже помірковану реакцію на порушення демократичних норм, відзначила підкуп та “численні повідомлення про тиск на виборців”.
Та найбільшим підтвердженням вкрадених результатів голосування став факт того, що «Грузинська мрія» оголосила про свою перемогу ще до підведення офіційних результатів виборів. Вони просто намалювали цифри заздалегідь. Тільки щоб мати маневр для торгівлі із західними елітами, посоромилися зафіксувати через ЦВК абсолютну більшість в 56%, які їй давав екзит-пол провладного телеканалу «Імеді».
Реакція західного світу на фальсифікації цього (як і минулого разу) була досить млявою. “Ми закликаємо Центральну виборчу комісію Грузії та інші відповідні органи виконати свій обов’язок щодо швидкого, прозорого та незалежного розслідування та розгляду порушень на виборах та звинувачень у них. Ці порушення мають бути прояснені та усунуті. Це є необхідним кроком для відновлення довіри до виборчого процесу”,– йдеться у спільній заяві Єврокомісії та верховного представника ЄС Жозепа Борреля. До розслідування порушень закликали і представники США. Державний секретар США Ентоні Блінкен видав окрему заяву з цього приводу.
Але знайшлися й ті, хто не став закривати очі на перетворення Грузії на російську колонію. “Картина, яка складається у Грузії, зрозуміла – вибори були вкрадені маріонетковим урядом Путіна в Тбілісі. Я підтримую народ Грузії, коли він відстоює свою свободу, свої права та своє майбутнє”, – написав у мережі «X» експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон. До невизнання результатів виборів у Грузії цивілізованим світом закликали у спільній заяві і парламентарі країн Європи. Заяву підписали голови комітетів у закордонних та європейських справах Німеччини, Литви, Естонії, Латвії, Ірландії, України, Польщі, Канади, а також віцеспікер парламенту Швеції і один євродепутат.
А от грузинська опозиція зразу стала на захист вибору свого народу. Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі з-за ґрат заявив про вкрадену перемогу, невизнання результатів виборів та закликав народ до протестів. «Ці вибори відібрали у грузинського народу, тому ми зобов’язані постійними демонстраціями та громадською непокорою», – заявив він. Голова його партії «Єдність – Національний рух» Тіна Бокучава теж заявила про невизнання офіційних результатів голосування. «Центрвиборчком Грузії виконав брудне замовлення Іванішвілі», – заявила вона. А лідер «Коаліції за зміни» Ніка Гварамія звинуватив «Грузинську мрію» у здійсненні конституційного перевороту.
На бік захисту вибору грузин стала і президентка країни Саломе Зурабішвілі, яка теж у спеціальному зверненні до народу заявила про невизнання виборів і закликала громадян до акцій непокори. «Ми стали свідками і жертвами російської спецоперації, гібридної війни, яка велася проти нашого народу, проти нашої країни», – сказала вона.
Грузинська діаспора теж проти російських запроданців, що і підтвердила своїми голосами. Серед людей, до яких не добралася ані російська пропаганда, ані залякування діючої влади Грузії, «Грузинська мрія» спромоглася здобути лише жалюгідних 15% голосів. А відомий британський інвестор і філантроп грузинського походження Тамаз Сомхішвілі закликав соплемінників захистити свій вибір на Батьківщині і нагадав, як грузини це зробили під час «Революції троянд».
Але наразі ситуація серйозніша. На кону сам суверенітет країни. Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що уряд країни буде затверджено, попри відмову опозиції визнавати результати голосування. І відсутність опозиції в парламенті теж не зупинить країну у перетворенні на російську колонію. Російські посіпаки, які захопили владу в Сакартвело, йтимуть до самого кінця, придушуючи протести. Провладний мер Тбілісі Каха Коладзе заявив про це відкрито.
Доля грузинського народу буде вирішена сьогодні ввечері на площі Руставелі у столиці. Люди, які прийдуть сьогодні захищати свій вибір, повинні розуміти, що методи «Революції троянд» після вторгнення Росії в Україну, яку вона теж вважає своєю колонією, вже не спрацюють. Гордий народ Грузії за свою Незалежність має поставити на цей крок все, включаючи життя. Як це зробили українці під час Революції гідності в 2014. Іншого шляху до перемоги над «русским миром» не існує.