ПРОРОСІЙСЬКА ВЛАДА ГРУЗІЇ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ЗУСТРІЧАТИСЯ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ЄС. КРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ПОВНОЇ ІЗОЛЯЦІЇ ВІД ЦИВІЛІЗОВАНОГО СВІТУ
Грузія все ближче до Росії, все далі від євроінтеграції та європейських демократичних цінностей. Спікер парламенту Шалва Папуашвілі відмовився від зустрічі з делегацією голів комітетів парламентів 8 країн Євросоюзу. Причина – критичні заяви від європейських політиків щодо провладної партії «Грузинська мрія». Фактично влада Грузії відходить від формату перемовин, які могли б врегулювати політичну кризу після парламентських виборів. Влада ігнорує думку більшості грузин, які хочуть жити в Європі, прагнуть до європейських ціностей та стандартів.
«Неможливо представляти Європу як проєкт миру і водночас від імені Європи сіяти хаос у країні» – заявив голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі, який відмовився від зустрічі з групою членів парламентів низки країн, що прибули до Тбілісі.
Днями до Грузії прибуває група депутатів із кількох країн ЄС. Ця група також хотіла зустрітися зі головою парламенту та головами деяких комітетів парламенту. Папуашвілі зазначає, що «виходячи з неодноразово виявленого недружнього ставлення до Грузії, у деяких членів делегації не повинно бути інших очікувань». Також спікер парламенту звинуватив ЄС у «іноземному втручанні у вибори 26 жовтня».
На думку члена Сейму Литви Жигімантаса Павіленіса, відмова голови парламенту Грузії зустрітися з делегацією парламентаріїв країн-членів ЄС – це радянський підхід.
«Це дуже по-радянськи, тому що я помітив цю тенденцію ще 3-4 роки тому, ті, хто критикував грузинський уряд, з ними більше не зустрічалися. Останні три роки я приїжджав сюди часто, їм не вдавалося проводити зустрічі. Якщо тебе критикують, як правило, більше не зустрічаються, це радянський підхід», – сказав Павіленіс.
Політик також підкреслив, що процес вступу до Євросоюзу – це процес переговорів між урядами, і рішення ухвалюють не тільки в Європейській раді, Європейській комісії та Європейському парламенті.
«Уряд Грузії не може скласти іспит. Переговори про вступ до ЄС – це міжурядовий процес, і однієї помилки достатньо, щоб покласти йому край. «Грузинська мрія» бреше, коли каже, що вона може бути гарантією членства в ЄС», – заявив Павіленіс.
Джерело: https://www.interpressnews.ge, https://ru.netgazeti.ge